15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK GÜNÜ

Geçen yıl 15 Temmuz gecesi FETÖ terör örgütü ve etkileri altına aldıkları unsurlar, Türkiye Cumhuriyetine, milli iradeye, Cumhurbaşkanımıza, meşru hükümetimize ve vatansever güvenlik güçlerimize karşı hain darbe girişiminde bulundu. Asil Türk milleti ise vatana ve millete ihanet anlamı taşıyan bu kalkışmaya karşı dünyada eşine az rastlanır bir şekilde onur mücadelesi verdi. Tanklara, helikopterlere ve savaş uçaklarına göğsünü siper ederek darbe girişimini bertaraf etti. Türk halkının üstün cesareti tarihin sayfalarına adını altın harflerle yazdırırken, tüm dünyaya benzeri görülmemiş bir demokrasi dersi de verdi.
15 Temmuz’un yıl dönümünde, vatanımız için canını feda eden bütün şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, tüm gazilerimize şifa diliyoruz.

Türkiye’nin en önemli en örnek Organize Sanayi Bölgesi olan TOSB’ daki sanayicilerimiz ülkemiz üzerinde oynanan kötü senaryolara karşı en güzel cevabı başarılarımızı sürdürülebilir kılarak vereceğimize inanıyoruz. Bu amaçla tıpkı 15 Temmuz öncesinde olduğu gibi, sonrasında da büyük bir azim ve kararlılıkla yolumuza devam ettik ve etmeyi sürdürüyoruz.

15 Temmuz sonrası 105.000 m² inşaat yerli ve yabancı yatırımcılar tarafından başlamış ve devam etmektedir. Bölgemizin genel olarak üretim hacmi artmış olup, geçen senenin aynı dönemine oranla elektrik tüketiminde %12, doğal gaz tüketiminde ise %17 oranında artış olmuştur. İstihdam seferberliği kapsamında ise geçen seneye oranla bölgemizde istihdam edilen kişi sayısında  %6.4 artış sağlanarak yaklaşık 20.000 kişiye ulaşmıştır.

Hükümetimizin de bilhassa 15 Temmuz sonrasında; başarılı ihracatçıya yeşil pasaport uygulamasından Eximbank kredi olanaklarının genişletilmesine kadar ihracatı destekleyen reform paketlerini hızla devreye alması, bizler için çok büyük bir moral-motivasyon kaynağı oldu. Ekonomiye çarpan etkisi yapan teşvikler ile üretim maliyetleri düştü, ihracat daha cazip hale geldi. Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye ekonomisi büyümesini sürdürdü.

Küresel sektör olan Otomotiv sanayi için gerekli olan küresel anlayış ve imajımızı sağlam tutarak yolumuza devam edeceğiz.Bir Cevap Yazın

ten − six =