TOSB'dan Haberler


TOSB-GTÜ MBA PROGRAMI MEZUNİYET TÖRENİ VE AKADEMİK YILI AÇILIŞ TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

TOSB Otomotiv Tedarik Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi ve Gebze Teknik Üniversitesi işbirliği ile 5 yıldır sürmekte olan MBA programı 2021-2022 akademik yılı açılış törenini ve pandemi dolayısıyla geçen yıllarda gerçekleştirilemeyen mezuniyet töreni; Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN, TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet DUDAROĞLU, TOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Alper KANCA, Gebze Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gökhan ÖZER’ in katılımıyla gerçekleşti.

Başarıyla devam etmekte olan ve Sanayi-Üniversite işbirliğinin en önemli örneklerinden biri olarak hayata geçen  “TOSB – GTÜ Genel İşletme Tezsiz Yüksek Lisans (MBA) Programı” Üniversitedeki bilimsel potansiyelin, sanayiye aktarılarak ekonomik değere dönüşmesine katkıda bulunuyor. Öğrenci ve mezun sayıları gün geçtikçe artarak programa ilginin yoğunluğunu gösteriyor.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet DUDAROĞLU; TOSB’ da eğitime verilen öneme dikkat çekerken, programın müfredatının da iş hayatında güncel ve sık kullanılan bilgileri içermesi açısından oldukça önemli olduğunu belirtti.

Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan ASLAN ise konuşmasında “TOSB-GTÜ MBA programının Türkiye’de sanayi-üniversite işbirliği organizasyonlarının en başarılı örneği olduğu tartışılmaz, bizler sanayi ile bu kadar yakın iletişimde olarak genel müfredatımızın da şekillenmesini sağlıyoruz” dedi.
Medya