TOSB'dan Haberler


TOSB'DA ÇEVRE HAFTASI KUTLAMASI

Her yıl Birleşmiş Milletler’e üye ülkelerde kutlanan 5 Haziran ‘Dünya Çevre Günü’ ve Haziran ayının ikinci haftasında kutlanan ‘Çevre Koruma Haftası’ kapsamında Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB), 12 Haziran Salı günü ağaç dikme ve çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi.

TOSB Bölge Müdürü Murat Demir ve Bölge Müdür Yardımcısı Recep Pehlivanlar başta olmak üzere TOSB personelinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte TOSB ailesi çevreye verdiği değeri bir kez daha göstermiş oldu.

‘Doğaya ne verirsek onu geri alırız’

Yapılan ağaç dikme ve çevre temizliği etkinliğinde konuşma yapan TOSB Bölge Müdürü Murat Demir; “Dünyamız tüm güzellikleriyle bizi besliyor, büyütüyor. Bizler de elimizden geldiğince doğayı korumak ve geliştirmekle mükellefiz. Bizler doğaya ne kadar verirsek o kadar geri alırız. Bizde buradan yola çıkarak, OSB’mizde yapmış olduğumuz çalışmalarla hem en temiz, hem de en yeşil OSB unvanlarını kazandık. TOSB bugün 2 milyon 800 bin metrekarelik alanının 258 bin metrekaresinde park ve orman alanı bulunan, 50 bin yetişmiş ağaç olan yeşil bir organize sanayi bölgesi” dedi.

En Temiz ve En Yeşil OSB

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan 'En Temiz OSB' sertifikasını alarak çevreye duyarlılığını kanıtlayan TOSB, 300 dönüm ormanı ile 'En Yeşil OSB' unvanına da sahip. Çevreye katkısını Gebze bölgesinde ilk, Türkiye’de ise az sayıda OSB’de bulunan atık su arıtma tesisi kurarak da pekiştiren TOSB, yapılan su arıtma tesisinin başarısı sayesinde çevresindeki kurumlara da örnek oldu.
Medya