TOSB - AFAD Gönüllüleri


TOSB - AFAD Gönüllüleri

Toplumda afetlere hazırlık ve gönüllülük bilincinin yaygınlaştırılmasına katkıda bulunmak amacıyla kurulan 'AFAD Gönüllülük Sistemi” OSB’miz içerisinde de yerini aldı. TOSB AFAD Gönüllülerinin tespiti, belirli aralıkla toplanması ve sonraki süreçlerin hep birlikte değerlendirilmesi amacıyla tamamı gönüllülerden oluşan bir arama kurtarma, yardım grubu olarak “TOSB AFAD Gönüllüleri Çalışma Grubunu” kurmak üzere yola çıkıyoruz.

Kocaeli Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nce tarafımıza iletilen “Arama ve Kurtarma Çalışma Grubunu Oluşturulması” konulu yazıya istinaden; “AFAD Başkanlığıyla koordinasyon halinde olacak şekilde, öncelikle insan kaynaklı kazalar ve teknolojik kazalara müdahalede görevli olmak üzere, afetlerde destek arama kurtarma personeli olarak da çalışacak gönüllülerden oluşan, standartlara uygun yeterli alet ve ekipmanlarla donatılmış arama kurtarma ekipleri organize sanayi bölgeleri nezdinde kurulur' hükmü gereğince TOSB AFAD Gönüllüleri Çalışma Grubu’nun oluşturulabilmesi için firmanızda AFAD Gönüllüsü Personellerin öncelikle https://gonullu.afad.gov.tr/adresine girerek kayıt yaptırması ve ilk eğitimini ilgili siteden alması gerekmektedir.

TOSB AFAD Gönüllüleri Çalışma Grubu’nun kurulabilmesi amacıyla firma çalışan sayılarına göre belirlenmiş olan minumum gönüllü sayıları aşağıdadır.

0-100 Çalışan => 1 kişi
100-250 Çalışan => 2 kişi
250-500 Çalışan => 3 kişi
500-1.000 Çalışan => 5 kişi
1000 ve Üzeri Çalışan => 7 kişi

AFAD Gönüllüsü olarak çalışacak kişileri, kayıt yaptırarak ilk eğitimini alan personel sayısını ve iletişim bilgilerini aşağıdaki kayıt formunu 16 Şubat 2024 tarihine kadar doldurmanızı rica ederiz.


Kayıt Formu


SIRA NO ADI SOYADI TELEFON NUMARASI E-POSTA ADRESİ
1. Kişi
2. Kişi
3. Kişi
4. Kişi
5. Kişi
  

FORMU DOLDURAN KİŞİ BİLGİLERİ


Kişisel verilerin işlenmesi, saklanması, kullanması ve aktarılmasına ilişkin aydınlatma metnini okudum, anladım.