Biten Yatırımlar


98 PARSEL KÜÇÜK SANAYİ ALANI BİNA İNŞAATI

OSB’mize ait 98 proje parsel nolu sanayi parsel tamamlanmıştır. 21.993 m² fabrika binası ve 3280 m² idari bina olarak kullanımına başlanmıştır.


14 PARSEL KÜÇÜK SANAYİ ALANI BİNA İNŞAATI

TOSB 14 parselde A,B,C ve D olmak üzere 4 modül olarak ilerleyen fabrika inşaatımızda endüstriyel tesis alanları bulunmaktadır.


100 PARSEL KÜÇÜK SANAYİ ALANI BİNA İNŞAATI

Mükemmel alt yapı, minimum bürokratik uğraş ile Otomotiv yan sanayinin kalbinde olmak isteyen üreticiler için Mülkiyeti TOSB Organize Sanayi bölgesine ait 100 parselde yer alan kiralık modüler endüstriyel bina yapımına başlanmıştır.


TOSB SOSYAL TESİSLER

Sosyal ihtiyaçlarımızın karşılanması amacı ile 3 bloktan oluşan 11.500 m² kapalı alana sahip 500-550 çocuk kapasiteli kreş, kreş için 1.370m², ayrıca etrafında yeşil alan bahçesi bulunmaktadır.


ÇEVRE AĞAÇLANDIRMA ÇALIŞMALARI

TOSB - İŞKUR ortaklığı ile gerçekleştirilen ve Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında, 1 Aralık 2011 tarihinde başlayan OSB’ mizi yeşillendirme projesi için TOSB sınırları içerisindeki 172 dönüm büyüklüğündeki 30.000 adet yetişmiş ağaç bulunan orman alanımıza ilave olarak , bu proje ile birlikte 10.000 adet kök fidan ve bitki dikimi çalışmaları devam etmektedir.


TOSB ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ 2. ÖLÇÜM İSTASYONU YATIRIMI

Üyelerimizin gelecekteki doğalgaz kapasite artışlarının karşılanabilmesi amacıyla yapılan 15.000 m³/h kapasiteli “Ölçüm İstasyonu 2 Yatırımı” gaz açım işlemi gerçekleştirilmiş olup, 2015 yılı ilk yarısında gaz arzı sağlanması planlanmaktadır.


TOSB ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ OTEL İNŞAATI

TOSB Güney Girişi yanındaki TEM yoluna cephe parselde otel yapılması için UYAR Grup ile protokol imzalanmış, proje çalışmaları tamamlanmış ve 15.07.2011 tarih ve 2011/198 nolu yapı ruhsatı ile inşaatına başlamıştır.


97 PARSEL KÜÇÜK SANAYİ ALANI

Mükemmel alt yapı, minimum bürokratik uğraş ile Otomotiv yan sanayinin kalbinde olmak isteyen üreticiler için Mülkiyeti TOSB Organize Sanayi bölgesine ait 97 parselde yer alan satılık veya kiralık modüler endüstriyel bina yapımı tamamlanmıştır.


DOĞALĞAZ RİNG HATTI

Üyelerimizin gelecekteki doğalgaz taleplerinin daha rahat karşılanabilmesi ve B tipi dağıtım istasyonlarının yedeklenmesi amacıyla, tüm dağıtım istasyonlarımızın ring bağlantı çalışmaları tamamlanmıştır.


BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ YÖNETİM BİNASI

TOSB Organize Sanayi Bölgesi Yeni Yönetim Binası, 2007 yılı temmuz ayında hizmete girmiştir. Şevki Pekin tarafından tasarlanan yönetim binası gerek içinde barındırdığı fonksiyonlarla, gerek uygulanan detaylar ve seçilen malzemeler ile farklı ve özenli bir mimariye sahiptir. OSB’mizin bütün iş ve işlemlerinde öncelikli olan şeffaflık prensibi binamızın mimarisinede yansıtılmıştır.


TOSB ORTAK ARITMA TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI

Etap Yatırımı, TOSB ‘un %50 doluluk oranına göre hesaplanarak gerçekleştirilmiş olan ortak arıtma tesisinin, nihai olacak 2. Etabı 2010 yılı yatırım bütçesine dahil edilmiş olup, teknik çalışmalara Prof. Beyza Üstün danışmanlığında başlanılmıştır. Ortak Arıtma Tesislerini 2009 yılı sonuna kadar yapmayan OSB’ lere ceza kesileceği yönündeki Bakanlık Genelgesindeki süre bitmeden daha önce, ...


45 PARSEL KÜÇÜK SANAYİ ALANI

Mükemmel alt yapı, minimum bürokratik uğraş ile Otomotiv yan sanayinin kalbinde olmak isteyen üreticiler için Mülkiyeti TOSB Organize Sanayi bölgesine ait satılık veya kiralık modüler endüstriyel bina yapımına başlandı.


TOSB – DESTEK ÜNİTELERİ BİNASI

2006 yılı sonunda başlayan inşaat faaliyetleri 2007 yılında tamamlanmıştır. Binamızda İnşaat, Elektrik, Doğalgaz, Su ve İletişim gibi tüm alt yapı hizmetlerinin karşılanacağı bakım, onarım ve acil müdahale ekip ve ekipmanları gibi hizmet birimleri, bu birimlere ait malzeme depoları, tuz stok holü, kar küreme aracı, yol süpürme aracı gibi hizmet araçlarının bakım ve tamir birimleri bulunmaktadır...


TOSB ADM-TEPEÖREN-TM ARASI ENERJİ NAKİL HATTI

TOSB ADM-TEPEÖREN-TM arası enerji nakil hattı yeraltına alınma hizmeti gerçekleştirilmiştir.


HATİCE BAYRAKTAR ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

Üyelerimizden BAYRAKTARLAR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sn.  İzzet BAYRAKTAR tarafından eşi Hatice BAYRAKTAR adına yaptırılan Anadolu Endüstri Meslek Lisesi, 2007-2008 öğretim yılına başladı.OSB’mizin imar planında eğitim alanı olarak ayrılan parselinde, Ormanlık alan içinde inşa edilen okul Milli Eğitim Bakanlığına bağışlandı...


ORMAN ALANI YÜRÜYÜŞ PARKURU

TOSB’ un 172 dönümlük alan içerisinde 28.000 adet boyları 6-7 metre olan yetişmiş ağaçların bulunduğu mevcut orman alanının dışında, TOSB Ortak Alanlarında ilave bitkilendirme çalışması yaparak ağaç dikilmesi önerilmiş olup, ağaç dikilmesine başlanılmıştır. Bu kapsamda 1000 adet yeni ağaç fidanı dikilmesi gerçekleştirilmiştir...


ALT GEÇİTLİ KUZEY KAVŞAK

2007 yılında yapımına başlanılan ve 2009 yılında krizden ötürü yapımı geçici olarak durdurulan ‘’ALTGEÇİTLİ KAVŞAK PROJEMİZ’’, 2010 yılı bütçesine dahil edilerek, tamamlanmıştır. OSB’mizin ulaşılabilirlik yönünden kolaylığı ve veriminin artırılması Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının yer aldığı bu organik yapının büyümesinde en önemli etken olacaktır...


İTFAİYE EĞİTİM BİNASI

Personelimizin Temel afet bilincinin geliştirmek, yangınla mücadele bilgi ve becerilerini artırmak, gerçeğe yakın şartlarda eğitim yaparak personelimizin fizyolojik dayanıklılığını daha üst seviyelere çıkarmak, aynı zamanda bölgemiz dahilinde faaliyette bulunan işletmelerin talepleri doğrultusunda planlanarak yapılan eğitim faaliyetlerinin daha etkin ve verimli olabilmesi için tasarlanan eğitim binası 4. cad. 13. sk.’da İnşası tamamlanmıştır...


Yatırımlar