Karla Mücadeler & Yol
Temizliği


YOL TEMİZLİĞİ:

TOSB’ un Türkiye’deki tek ve örnek İhtisas Organize Sanayi Bölgesi olması, Üyelerimize verilen hizmetlerde ve Bölgemizin çevresel temizliğinde de örnek olmayı gerektirmektedir. Bu maksatla Bölgemizin yollarının sürekli temiz tutulabilmesi için Haziran 2007 tarihinden itibaren bu hususta yeterli teknik donanımına sahip bir yol temizleme aracı hizmete verilerek OSB’miz içerisinde yol temizleme hizmetini sürdürmektedir. Araç Bölge Müdürlüğümüz İdari İşler Departmanı tarafından hazırlanan programa bağlı olarak ve Bölge Yollarımızın kirlilik durumuna göre temizleme hizmeti vermektedir.

KARLA MÜCADELE:

OSB’mizinde yer aldığı bölgenin yüksek ve açık alan olması nedeniyle özellikle kış aylarında zaman zaman tipi şeklinde yoğun kar yağışı alabilmekte ve yollarımız kısa sürede kar ile kaplanabilmektedir. OSB olarak üyelerimizin faaliyetlerinin yoğun kar yağışından etkilenmemesi için kış ayları süresince Kar ile mücadele programı uygulanmakta ve gerekli müdahaleler yapılmaktadır. Bu maksatla üstün arazi kabiliyetli, her türlü arazi ve iklim şartlarında çalışabilen, günümüzün teknik donanımına sahip ve çok amaçlı da kullanılabilen bir Kar Küreme ve Yol Tuzlama aracı üyelerimize hizmet vermektedir.

Aracımız yoğun kar yağışı altında yaklaşık 40 km hız; 3,5 metrelik kar küreme aparatı ile küreme yaparken yol üzerine de saatte yaklaşık 3 ton solüsyonlu tuz serpme işlemini gerçekleştirebilmektedir.
Kış aylarında Kar Küreme ve Yol Tuzlama maksatla kullanılan aracımız, yaz aylarında üzerine monte edilen 3 ton’luk su deposu ve ilave 4 tonluk su römorku ile bölgemizin ormanlık alanındaki ve yol kenarlarındaki bitkilerin sulanması maksadıyla da kullanılabilmektedir.


Hizmetler