TOSB'dan Haberler


Bulgaristan İnovasyon Bakanı Alexander Pulev ve beraberindeki heyet TOSB’u ziyaret etti.

Bulgaristan İnovasyon Bakanı Alexander Pulev ; Bulgaristan Yatırım Ajansı (InvestBulgaria) İcra Direktörü  Bogdan Bogdanov, Bulgaristan Otomotiv Kümesi CEO'su Lyubomir Stanislavov, Vidin Belediye Başkanı Tsvetan Tsenkov, Sviştov Belediye Başkanı Genço Gençev, Filibe Belediye Başkan Yardımcısı Stefan Stoyanov, DEIK Türkiye-Bulgaristan İş Konseyi Başkan Yardımcısı Emrah Sazak’ın da aralarında bulunduğu bir heyetle TOSB’u ziyaret etti.  Pulev ve beraberindeki heyet, TOSB  Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu ve TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam ile bir araya geldi. 
Gerçekleşen toplantıda taraflar bir araya gelerek birbirlerinden beklentilerini dile getirdi. Toplantıda TOSB  Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu ve TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam bölge ve sektör ile ilgili yapılan sunumlarla, Bölgenin ve Türkiye’nin özellikle otomotiv alanındaki cazip yatırım ortamı hakkında bilgi aktarımında bulundu.
Ziyaret sırasında Bulgaristan Yatırım Ajansı (InvestBulgaria) İcra Direktörü Bogdan Bogdanov ve TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Dudaroğlu;  Bulgaristan Otomotiv Kümesi CEO'su Lyubomir Stanislavov  ve TAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Albert Saydam birer  İşbirliği Protokolü imzaladılar. 
Program Farba Otomotiv A.Ş. ziyareti ile son buldu.
Bulgaristan İnovasyon ve Büyüme Bakanı Alexander Pulev, TOSB'a (İhtisas Otomotiv Tedarik Sanayi Bölgesi) yaptığı ziyarette; Bulgaristan'ın Ulusal İyileşme ve Dayanıklılık Planı (NRRP) kapsamında ülkenin sanayi bölgelerini ve parklarını desteklemek ve geliştirmek için 212 milyon BGN'ye sahip olduğunu söyledi. Pulev'in Türkiye ziyaretinin ikinci gününde, Türk yatırımcılar heyetteki üç Bulgar bakanın varlığının etkileyici olduğunu vurguladı ve Bulgaristan'a yatırım yapmaya büyük ilgi duyduklarını açıkladı. Vasıflı işçiler sağlamak için Bulgaristan'ın desteğine güvendiklerini ve diğer Avrupa ülkelerinin işletmelerin ihtiyaçlarına göre farklı zaman aralıklarında çalışma vizesi uygulamalarını paylaştıklarını belirttiler.

Medya