Biten Yatırımlar


İTFAİYE EĞİTİM BİNASI

Personelimizin Temel afet bilincinin geliştirmek, yangınla mücadele bilgi ve becerilerini artırmak, gerçeğe yakın şartlarda eğitim yaparak personelimizin fizyolojik dayanıklılığını daha üst seviyelere çıkarmak, aynı zamanda bölgemiz dahilinde faaliyette bulunan işletmelerin talepleri doğrultusunda planlanarak yapılan eğitim faaliyetlerinin daha etkin ve verimli olabilmesi için tasarlanan eğitim binası 4. cad. 13. sk.’da İnşası tamamlanmıştır.

Eğitim binası iki ayrı bölmeden oluşmaktadır. Giriş holüne acılan diğer iç bölme kapalı alan giriş eğitimleri için düşünülmüştür. Binanın yan cephelerinde ve çatı üzerinde iki adet havalandırma kapakları mevcut olup çatı bağlantısı içten ve dıştan olmak üzere 2 adet merdiven ile sağlanmıştır. Yaralı tahliyesi ve kurtarma eğitim faaliyetlerine de olanak sağlayacak şekilde çok amaçlı bina olarak tasarlanmıştır.

Bu tesiste yapılacak eğitimler ile Her türlü acil olaya en kısa zamanda uygun ekipman ve donanım ile doğru müdahaleyi yapabilme yeteneğini kazanmak ve İtfaiye çalışanları ile işletmelerimizin acil durum ekiplerinde görev alan personel arasında iletişim becerisini arttırarak birlik ve beraberlik ruhunu oluşturmak görev anlayışı ve sorumluluk bilincini en üst seviyeye çıkaracak koordinasyonu sağlamaktır.

FELAKET BAŞA GELMEDEN ÖNCE ONU ÖNLEME VE ONA KARŞI SAVUNMA ÇARELERİNİ DÜŞÜNMEK GEREKİR.
Mustafa Kemal ATATÜRK-


Yatırımlar