TOSB'dan Haberler


SÜRDÜRÜLEBİLİR VERİMLİLİK DENEYİMİ TOSB’ DA YAŞANDI

Atlas Copco’nun endüstri 4.0 vizyonunu güçlendirmek için “Smart Connected Assembly” konseptiyle oluşturduğu tırı, TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde ziyaretçileriyle buluştu.  Roadshow Truck’la, sürdürebilir verimliliği hedefleyen ve endüstri 4.0’a uyumlu el aletleri uygulamalı olarak 28 Mart’ta TOSB’ da tanıtıldı.

Atlas Copco’nun akıllı bağlantılarla donatılmış ve araçların en son teknolojilerini ve işlevlerini deneyimleme fırsatı sunan tırının Türkiye’deki 3. durağı TOSB Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Roadshow Truck’ın 28 Mart 2018 tarihinde, saat 10.00 ila 17.00 saatleri arasında TOSB Otoparkı’nda ziyaretçilerle buluştuğu etkinliğin açılış konuşmasını TOSB Bölge Müdürü Murat Demir ve Atlas Copco Genel Müdürü Ataollah Maleki yaptı.

Değer katan altı unsur

Otomotiv sektöründeki en önemli konulardan biri olan enerji tasarrufu ve sürdürülebilir verimlilik artışı Atlas Copco’nun  “Smart Connect Assembly” konseptli tırında bir araya geliyor. Smart Connect Assembly, kesintisiz çalışmada yüzde 75 artış, kalite hata oranında yüzde 15 düşüş, yeni ürün piyasaya çıkarma maliyetlerinde yüzde 57 azalma, üretkenlikte yüzde 73 artış, eğitim ihtiyacında yüzde 30 azalma ve enerji tüketiminde yüzde 80 düşüş sağlıyor.  Tek platform üzerinden çoklu montaj yönetimi sağlayan Smart Connect Assembly konsepti, kalite güvencesi, kablosuz özgürlük, optimizasyon çözümleri ve üstün verimlilikle karşımıza çıkıyor.

Roadshow Truck, Türkiye yollarında…

Dünyada birçok ülkede tanıtılan “Smart Connected Assembly” konseptli tır, 26 Mart-13 Nisan tarihleri arasında Türkiye turu yapacak. Türkiye genelinde 11 şehre rotasını çevirecek tırın İzmit’teki ilk durağı ise Türkiye’deki Ar-Ge merkezlerinin yüzde 3’ünü barındıran, sürdürülebilirliğe ve enerji tasarrufuna önem veren TOSB olacak.

“Sürdürülebilir verimlilikte kararlıyız”

Akıllı entegre ürünler, yazılım çözümleri ve veri odaklı bir yaklaşımla sürdürülebilir verimlilikte kararlı olduklarını vurgulayan Atlas Copco, “Müşterilerimize, çevreye ve etrafımızdaki insanlara karşı olan sorumluluklarımızın farkındayız. Performansımızın zamana karşı yenilmesine izin vermiyoruz. Biz buna sürdürülebilir verimlilik diyoruz.” açıklamasında bulunuyor.
Medya