TOSB'dan Haberler


TOSB-BİAS ÖĞLE SEMİNERLERİ

KONU: Otomotiv Sektöründe Form ve Şekillendirme Hatalarının

Değerlendirilmesi ve Telafisi

KONUŞMACI: Dr. Emre ESENER, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

YER: BİAS TOSB Otomotiv Test Merkezi, Şekerpınar Kocaeli

TARİH: 12 Ekim 2018, Cuma

SAAT: 11:00-11:30 Yiyecek ve içecek ikramı / 11:30-12:30 Seminer Saati

 

NOT: Kayıt olmak için REGISTER sekmesini tıklamanız gerekmektedir. İkram süresinde arzu edenler test merkezimizin gezildiği tura katılıp, testlerimiz hakkında bilgi edinebilirler.

SEMİNER KONUSU: Saç metal şekillendirme yöntemlerinde şekillendirme sırasında ya da sonrasında birçok form ve şekillendirme hatası ile karşılaşılmaktadır. Bu problemlerin telafisi özellikle seri üretimin söz konusu olduğu sektörlerde maliyetli ve/veya zaman gerektiren işlemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Bu seminerde, preste şekillendirme işlemlerinde meydana gelen geri esneme, kırışma, yırtılma v.b. gibi  hataların tasarım aşamasında nasıl değerlendirilebileceği ayrıca bu kapsamda yapılan simülasyon hassasiyetlerinin nasıl yukarı seviyelere çekilebileceği ve telafi yöntemleri anlatılacaktır.

KONUŞMACI HAKKINDA: Dr. Emre ESENER, lisans eğitimini Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Yüksek lisans çalışmasını, Niğde Üniversitesi Makine Mühendisliği  bölümünde, doktorasını ise Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Şu anda Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Makine Mühendisliği Bölümü'nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Uzmanlıkları arasında Sac Metal Şekillendirme, Proses Tasarımı, Sonlu Elemanlar Analizi, Malzemelerin Mekanik Davranışları yer almaktadır. Bu alanlarda, ulusal/uluslararası birçok  yayına sahiptir.
Medya