TOSB'dan Haberler


Tosb Bias Otomotiv Test Merkezi Öğle Seminerleri Tüm Hızıyla Devam Ediyor.NOT: Kayıt olmak için REGISTER sekmesini tıklamanız gerekmektedir. İkram süresinde arzu edenler test merkezimizin gezildiği tura katılıp, testlerimiz hakkında bilgi edinebilirler.    

SEMİNER KONUSU: Otonom Sürüş için yazılım geliştirilmesi sürecinde, oldukça karmaşık algoritmaların otomotiv standartlarına uygun bir şekilde geliştirilmesi ve doğrulanması gerekli olmaktadır. Bu algoritmalar hem karmaşık matematik ve fizik tabanlı hesaplamalar yapmalı, hem de çok değişik ortam şartlarında (hava durumu, yol şartları, yolda karşılaşılan engeller ve diğer trafik katılımcıları, beklenmeyen sürüş durumları vb.)  performanslarında ciddi bir kayıp olmadan çalışmaya devam etmeli, ve sistemde oluşacak hatalar ile başa çıkabilmelidirler. Bu tür yazılımların geliştirilme ve doğrulama süreci, alışık olunan doğrulama süreçlerinden farklılıklar gösterebilmekte ve ileri seviye geliştirme araçları gerektirmektedir. Bu sunumda otomotive endüstrisinde bu tür yazılımların geliştirilmesinde kullanılan süreçler, geliştirme araçları ve yöntemler konusunda katılımcıların kapsamlı bir fikir edinmesi hedeflenmektedir.

KONUŞMACI HAKKINDA: Dr. Umut Genç İngiltere, Avusturya ve Türkiye’deki çalışmalarıyla, otomotiv endüstrisi ve güç aktarım sistemleri mühendisliğinde 15 yıldan fazla sürelik bir deneyime sahiptir. Dr. Genç lisans eğitimini ODTÜ’de Elektrik ve Elektronik Mühendisliği alanında, yüksek lisansını Manchester UMIST’te ve doktora eğitimini ise Cambridge Üniversitesi’nde Motor Elektroniği ve Kontrolü alanında yapmıştır. dSpace, IAV ve AVL gibi alanında lider teknoloji ve mühendislik firmalarında çalışmış olan Dr. Genç, 2018 yılında elektrikli ve otonom araçlar için model-tabanlı kontrol ve yazılım, yapay zeka ve makine öğrenme uzmanlığı sunan Eatron Teknolojileri firmasını kurmuştur.


Medya