TOSB'dan Haberler
TOSB İnovasyon Hizmet Merkezi açıldı

Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) İnovasyon Merkezi, TOSB Yönetim Kurulu Genişletilmiş Toplantısı’nda yeni birimlerini hayata geçirdi. İnovasyon yatırımlarına ara vermeden devam eden TOSB İnovasyon Merkezi’ne 4 yeni birim daha katılmış oldu.

Yeni teknolojilere yatırım yapmaktaki kararlılığını hız kesmeden sürdüren TOSB İnovasyon Merkezi, bünyesinde 4 ana hizmet merkezi açıldı. Tasarım Atölyesi, Dijital Dönüşüm Ofisi, Hızlı Prototipleme Atölyesi ve Eğitim Atölyesi’nin açılışları 5 başarılı girişimcinin dijital dönüşüm örneklerini TOSB Yönetim Kurulu Üyelerine tanıttıkları etkinlikle gerçekleştirildi.

TASARIM ATÖLYESİ: Start-up'lara ve TOSB üye firmalara İleri Seviye Yüzey Modelleme Mekanik Endüstriyel Tasarım Yazılımları ve Tasarım Programlarına Erişim imkanı sağlamaktadır.

HIZLI PROTOTİPLEME ATÖLYESİ: Start-up'lara ve TOSB üye firmalara hızlı prototip üretim desteği vermektedir.

EĞİTİM ATÖLYESİ: Start-up'lara ve TOSB üye firmalara seminerler, konferanslar ve sertifika programları düzenlenecektir.

DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİ: Dijital dönüşüm çözümlerine örneklerin sunulacağı bir platform oluşturuldu.

“İnovasyon Merkezimizde birim sayısı 9’a yükseldi”

TOSB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet DUDAROĞLU: “Otomotiv sektörü hızla değişiyor. Bu değişime ayak uydurmak için otomotiv tedarik sanayindeki bütün paydaşları bir araya toplayarak yola devam ediyoruz. TOSB İnovasyon Merkezimiz, kurulmuş olduğu 2018 yılından itibaren yeni eklenen 4 ana birimiyle hizmet merkezimizdeki toplam birim sayımızı 9’a yükseltmiş olduk. Yeni eklenen Tasarım Atölyesi, Dijital Dönüşüm Ofisi, Eğitim Atölyesi ve Hızlı Prototipleme Atölyesi ile Girişimciler ve TOSB Üyelerine birlikte çalışabilecekleri alanlar yaratıyoruz.” dedi

TOSB İnovasyondan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi –  Ömer BURHANOĞLU ise “ İnovasyon çalışmalarımız yeni nesil organize sanayi bölgesi oluşturma hedefimizin ilk adımı. TOSB olarak sadece bir üretim bölgesi olarak kalmamaya;  İnovasyon ekosistemi ve start-upların çıktığı bir bölge olmaya çalışıyoruz.” dedi.


TOSB İnovasyon Merkezi’nde yeni eklenen birimlere ek olarak; Katmanlı Üretim Müşteri Deneyim Merkezi, Girişim Evi, Bağlantılı ve Otonom Araç Test Parkuru, Otonom Mentör Ağı birimleri de çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.Medya