TOSB'dan Haberler


Yatırımcılar ve Startuplar TOSB’da Bir Araya Gelecek

Otomotiv Yan Sanayi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TOSB), TOSB Inovasyon Merkezi koordinatörlüğünde 'Melek Yatırımcılık ve Girişim Sermayesi' Paneli ile 17 Ekim 2018 Çarşamba günü başarılı startuplar ile yenilikçi yatırımcıları buluşturacak.

Ülkemizin en büyük ihracat kaynağı otomotiv sektörünün önemli temsilcilerinden TOSB bünyesinde faaliyetlerine başlayan İnovasyon Merkezi, yatırımcılar ve girişimcileri bir araya getiriyor. Otomotiv alanında başarılı startuplar ile yeniliklere ayak uydurmayı seven yatırımcıların buluşacağı 'Melek Yatırımcılık ve Girişim Sermayesi' paneli 17 Ekim Çarşamba günü TOSB Konferans Salonu’nda düzenlenecek. 

Panelin ana amacı; otomotiv yan sanayi firma sahiplerinin 'akıllı para'ya evrilmesi, girişimcilik ekosistemine melek yatırımcı kimliğiyle girerek ekosistemi güçlendirmesi için 'melek yatırımcılık, girişim sermayesi nedir, neden önemlidir, girişimcilere ve otomotiv sektörüne faydaları nedir, devletin bu konudaki teşvikleri nedir?' gibi konularda bilgi paylaşımını sağlamak, bu konudaki paydaşları bir araya getirmek. Bu amaçla, başarılı yatırım şirketlerinin kurucuları, yöneticileri ile, kamu nezdinde bu sürecin tepe yönetileri konuşmacı olarak bir araya geliyor.

Moderatörlüğünü TOSB İnovasyon Merkezi Koordinatorü Ekrem Özcan’ın yapacağı panelde konuşmacılar;

  • T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı Mali Sektörle İlişkiler ve Kambiyo Genel Müdürü vekili Dr. Hakan Ertürk,
  • F+ Ventures Yönetim Kurulu Başkanı Ahu Serter,
  • Keiretsu Forum Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hulusu Berik  
  • İş Girişim Sermayesi Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi İhsan Elgin olacak.Medya